PostHeaderIcon Банки та ювеліри

Перші банки у Європі з’явилися із тісного союзу та неминучого об’єднання лихварів, власників ломбардів. міняв, ювелірів та купців.

У середні віки церква всіляко намагалася зжити лихварство, всіляко висміювало і осудило користолюбство як справа далеко богоугодна. З іншого боку, відомі чернечі ордени, такі як наприклад, тамплієри (храмовники) самі мали величезні статки, золотом і коштовностями. І самі ж тамплієри часто позичали гроші на війни та походи європейським монархам. 

Це була реальна сторона медалі, а інша сторона харчувалася схоластичними висловами про небогодуховність подібного заробітку. Так, відомий богослов Хома Аквінський писав, що час, який дається позичальникам, щоб розплатитися, беруть лихварі несправедливо, т.к. час є загальним благом, дарованим богом, а лихвар, виходить, бере відсотки за загальне божественне благо. Іноді люди, які хотіли зайнятися кредитною справою, наймали підставних господарів-євреїв. щоб у такий спосіб не грішити. Великий внесок у процес монетизації кредитної справи зробили хрестові походи, які регулярно оживляли економіку середньовічної Європи. Пізніша справа радикально зрушила і набула величезних масштабів в епоху великих географічних відкриттів, коли в Європу хлинуло індіанське золото.

У середньовічній Англії вигадали лазівки для позичок багаті ювеліри: розписки, які вони отримували за здане на зберігання золото, по суті стали першими паперовими грошима. Пізніше із цих ювелірних контор утворилися перші великі банки.

За матеріалами lombard-bezlimit.ru

 

Комментарии запрещены.